Udane Relacje

Cel i jego realizacja

Planowanie

Cel i jego realizacja – bardzo ważne jest staranne zaplanowanie swojej ścieżki do osiągnięcia celu. Napisz na na kartce co chcesz osiągnąć, ile czasu Ci to zajmie i najważniejsze jak realizacja będzie wyglądać z dnia na dzień. Odpowiedz sobie też na pytanie czy warto poświęcać się danemu projektowi. Chodzi mi tu o to czy jeżeli realizacja nie będzie Ci sprawiać przyjemności, warto to robić. Podam Ci to na prostym przykładzie. Twoim celem jest np. w ciągu roku odłożyć 10000 zł na kupno samochodu, czy też na wakacje o których marzysz. Jednak żeby to osiągnąć musisz zmienić prace, na taką, której nie lubisz. Cały rok chodzisz do pracy, której nienawidzisz tylko po to aby odłożyć tę sumę pieniędzy. Codziennie rano trudno jest Ci nawet wstać z łóżka, a później tylko czekasz aż skończy się dniówka.

 

Ciesz się życiem

Chce Ci tu pokazać, że dużo ważniejsze od osiągnięcia celu jest jego realizacja i nie warto zatruwać sobie życia tylko po to aby coś osiągnąć. Zawsze działanie jest ważniejsze od samego efektu końcowego. Cel możesz osiągnąć lub nie. Czasami zdarza się, że niezależnie od Ciebie nie uda się go zrealizować. Dlatego nie nastawiaj się, że musisz coś osiągnąć za wszelką cenę. Podejdź do tego w ten sposób. Uda się to super, nie no to trudno. Zrzucasz tym samym z siebie presję, bo kiedy nic nie musisz to możesz wszystko.

 

Liczy się tu i teraz

Nie wybiegaj myślami w przyszłość, że końcowy efekt przyniesie ulgę i satysfakcję. Spowoduję to stres i zniecierpliwienie, przez co Twoje działanie będzie mniej efektywne. Na świętowanie przyjdzie czas. Pamiętaj, że najważniejszy jest zawsze krok, który stawiasz właśnie w tym momencie. Skup całą swoją uwagę na czynności, którą wykonujesz właśnie teraz. Gdy tak podchodzisz do sprawy może się okazać, że nie uzależniasz już swojego spełnienia od efektu końcowego. Tym samym realizacja sprawia Ci przyjemność. Jeżeli w tym co robisz jest lekkość radość i swoboda, swój cel osiągniesz z dużo większą łatwością.

Podsumowując wyznaczaj sobie cele, które chcesz zrealizować oraz spraw aby droga do jego realizacji była dla Ciebie przyjemna. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, jednak staraj się aby tak było!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *