Udane Relacje

Mowa ciała samca alpha cz. 2

Witaj w drugiej części wpisu – mowa ciała samca Alpha. Jeśli jeszcze nie czytałeś pierwszej części kliknij TUTAJ i zapoznaj się z nią. Gdy ją już przeczytałeś to przechodzimy do drugiej części.

 

Uśmiechaj się!

Uśmiech to kolejne potężne narzędzie w arsenale Twojej komunikacji niewerbalnej. Już samo to sprawia, że jesteś dużo lepiej odbierany przez otoczenie. Z kamienną miną ponuraka większość Twoich prób zdobycia kobiety zakończy się niepowodzeniem. Nie należy tutaj jednak przechodzić z skrajności w skrajność, czyli nie masz chodzić z uśmiechem od ucha do ucha i szczerzyć zębów, bo to też nie jest dobry pomysł. Nie masz być błaznem tylko mężczyzną, który wie czego chce od życia, podchodzi do niego na luzie i jest szczęśliwy.

 

Twój uśmiech ma być szczery

Gdy uśmiechasz się szczerze, to angażujesz wszystkie mięśnie swojej twarzy. Natomiast sztuczny uśmiech nie angażuje takiej ilości mięśni co sprawia, że jest bardzo łatwy do odróżnienia od szczerego. Nikt nie lubi sztucznego uśmiechu, ponieważ jest on oznaką zdenerwowania, nieszczerych intencji, zakłopotania, braku pewności siebie itd.
Jeżeli masz jeszcze problem z stosowaniem szczerego uśmiechu to zacznij go ćwiczyć, rozluźnij swoje mięśnie twarzy poprzez różne miny, a następnie wprowadź u siebie wyluzowany stan emocjonalny, staraj się czuć szczęśliwym, gdy to opanujesz zobaczysz jak łatwo jest zacząć uśmiechać się szczerze.

 

Właściwa postawa ciała

Teraz opiszę Ci w jaki sposób masz się prezentować by wysyłać otoczeniu odpowiednie komunikaty. Możesz założyć kask motocyklowy, który zasłoni Twój uśmiech i spojrzenie, ale nadal Twoje ciało będzie wysyłało jakiś komunikat.

postawa
Powyższe zdjęcie przedstawia postawę zamkniętą, gdzie mężczyzna poprzez złożenie w ten sposób ramion tworzy barierę ochroną przed otoczeniem. Są trzy takie miejsca, które gdy czujemy się niepewnie staramy się chronić:
– szyja,
– splot słoneczny,
– krocze.
Dlatego jeżeli chcesz komunikować swojemu otoczeniu, że jesteś pewnym siebie mężczyzną, który wie czego chce, nie możesz zasłaniać tych punktów na ciele. Poniżej masz przykład niepoprawnego trzymania drinka, poprzez którego również została utworzona bariera ochronna.

trzymanie napoju mowa ciała
Zawsze drinka, książkę, czy cokolwiek innego noś z boku ciała. Poniżej przedstawiam Ci przykład prawidłowej mowy ciała.

mowa ciała samca alpha
Na tym zdjęciu widzisz mężczyznę, który prezentuje pewną siebie mowę ciała. Przyjrzyj się uważnie i zacznij również w ten sposób się prezentować. Pewność siebie komunikujesz poprzez:
– wyprostowanie się,
– lekkie odciągnięcie barków do tyłu,
– wypchnięcie klatki piersiowej do przodu,
– drobne uniesienie podbródka,
– rozstawienie ramion od tułowia (sprawdź w lustrze w jakim rozstawie wyglądasz najlepiej),
– ustawienie nóg na szerokości barków.
Gdy zaczniesz w taki sposób się prezentować, to otoczenie ludzi automatycznie zacznie Cię postrzegać jako pewnego siebie faceta.

 

Poruszaj się jak przywódca stada

Chodząc Twój chód musi być spójny z powyżej zaprezentowaną postawą, czyli nie możesz się poruszać szybko, nerwowo, ma to być spokojny i wolny krok. Gdy widzisz kobietę do której chcesz podejść to spowolnij swoje ruchy. Twój wzrok ma być wpatrzony w horyzont, a nie w chodnik, pamiętaj o lekkim zadarciu podbródka.
Siedząc również Twoja mowa ciała coś będzie komunikować, gdy złączysz nogi, pochylisz głowę to od razu wyślesz komunikat, że brakuje Ci pewności siebie. Natomiast jeżeli siądziesz wygodnie rozstawiając szerzej nogi, ręce rozłożysz na oparciu sofy to od razu odbiór Twojej osoby zmieni się o 180˚.

 

Samiec Alpha zajmuje więcej przestrzeni niż inni

Musisz zawsze też zajmować większą ilość przestrzeni, robisz to właśnie poprzez odpowiednie układanie rąk i nóg. Stojąc w tłumie też da się to robić i właśnie takie coś sprawia, że wyróżniasz się z tego tłumu. Mam tutaj też dla Ciebie dodatkową radę, nie zwracaj uwagi na to co będą mówić Ci Twoi koledzy, koleżanki, czy też dziewczyny które poznajesz, mogą oni nazywać Cię „cwaniakiem” itp. olej to i trzymaj się dalej swojej właściwej mowy ciała. Jako ciekawostkę dodam tylko, że dziewczyna może Ci powiedzieć „wyglądasz na cwaniaka” ale nie doda do tego, że bardzo się jej to podoba i pociąga ją, że jesteś taki męski, a uwierz mi, że tak właśnie będzie o Tobie myśleć.

W tym wpisie to byłoby na tyle, zapraszam już niebawem na trzecią i zarazem ostatnią część – mowa ciała samca alpha.