Udane Relacje

Pigułka pewności siebie

Wiele osób zgłębiając tematykę relacji damsko-męskich koncentruje się na poznawaniu otwieraczy, technik rozmowy, sposobów eskalacji itp. Jednak żadna technika się nie sprawdzi jeżeli zabraknie jednej ważnej postawy, czyli PEWNOŚCI SIEBIE! Dlatego ten wpis to będzie swego rodzaju pigułka pewności siebie. Pewność siebie jest kluczem do skutecznego poznawania kobiet. Cóż Ci po tysiącu ‘magicznych’ otwieraczy skoro nie będziesz miał odwagi podejść do dziewczyny?

Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić na początku swojej drogi rozwoju osobistego jest nabranie pewności siebie. Bez pewności siebie nie uda Ci się poznawać wartościowych kobiet. Po prostu zabraknie Ci odwagi by zrobić ten krok i podejść do kobiety. Na samym początku oczywiście zdefiniujmy co to jest pewność siebie. Pewność siebie w wielkim uproszczeniu jest to, że jesteś sobą i robisz to na co masz ochotę (np. podchodzisz do pięknej kobiety by wziąć nr telefonu), bez względu na to jak ocenią Cię inni, bo najważniejsze jest to co Ty sam myślisz o sobie. Wyobraź sobie teraz taką sytuację: idziesz ulicą i widzisz super dziewczynę, która od razu Ci się spodobała, pojawia się pragnienie poznania jej i jeśli jesteś osobą pewną siebie, to od razu do niej podejdziesz, bo masz na to ochotę.

Teraz przedstawię ci 3 kroki do zwiększenia swojej pewności siebie:

  • Musisz uświadomić sobie, że najważniejsza jest twoja opinia na swój własny temat, nie opinia innych ludzi! Czemu ma Cię obchodzić co pomyślą sobie inni na Twój temat? To Twoje życie i nikt inny za Ciebie nie umrze, więc zacznij w końcu robić to na co masz ochotę.

  • Spójność, czyli działanie i myślenie są takie same, jeśli coś zrobisz to się tego nie wypierasz i nie tłumaczysz się z tego, bo robisz coś na co masz ochotę. Nie możesz dotykać dziewczyny, a jeśli ona się zapyta: – co ty robisz? Zaczniesz się tłumaczyć ze swojego zachowania, bo w takiej sytuacji okażesz się niespójny. Spójności to bardzo szeroki temat dlatego więcej napisze o niej w osobnym wpisie.

  • Wybierz się do obcego Ci miasta i zacznij rozmawiać z dziewczynami, na samym początku na tematy neutralne typu, jak dojść do jakiegoś konkretnego sklepu (np. podchodzisz do dziewczyny na ulicy i pytasz: – Cześć, wiesz może gdzie tu jest jakaś księgarnia?). Po kilku takich podejściach gdy nabierzesz już więcej luzu, powiedz niech poleci Ci jakieś ciekawe książki, zapytaj czemu uważa, że są ciekawe itp. Ogólnie masz tutaj nieskończoną ilość możliwości. Bądź oczywiście kreatywny i wymyślaj własne kombinacje rozmów. Po pewnym czasie zobaczysz jak łatwo przejść z takiej rozmowy do wzięcia numeru telefonu i umówienia się na spotkanie.

Powodzenia i sukcesów!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *