Udane Relacje

Sztuka komplementowania kobiet

Jako, że często widzę w jak nieudolny sposób faceci komplementują kobiety postanowiłem napisać ten krótki artykuł, aby przestrzec Cię przed popełnianiem tego błędu. Sztuka komplementowania kobiet to coś co powinieneś opanować. Wyobraź sobie taką sytuację:
atrakcyjna kobieta idzie ulicą, podchodzi do niej facet, którego ona nie zna i pierwsze co mówi to komplementuje jej urodę. Powiem ci jak ona odczyta takie zachowanie:
– nudny gość, mówi mi to samo co wszyscy,
– chce abym go polubiła i myśli, że kupi mnie tym komplementem,
– skoro od razu mnie chwali znaczy, że jestem od niego lepsza,
– to on się o mnie stara więc ja nie muszę,
– itp.

Wyjątek

Oczywiście jeśli kobieta będzie średnio atrakcyjna i nie słyszy często komplementów na temat swojej urody może odebrać to trochę lepiej, lecz nie zmienia to faktu, że nie jest to właściwe zachowanie z Twojej strony. Komplement to forma nagrody więc nie dawaj jej już na starcie, bo niby za co chcesz ją nagrodzić skoro nawet jej nie znasz?

Komplementowanie znanych Ci już kobiet

Następna sprawa to komplementowanie kobiety którą już znasz, albo nawet jesteś już z nią w związku, jeśli komplementujesz ją na co dzień to komplementy tracą na znaczeniu. Przyrównałbym to trochę do premii którą pracodawca wypłaca pracownikowi miesiąc w miesiąc, po pewnym czasie pracownik traktuje ją jako pewnik, co by się nie działo to i tak ją otrzyma i nie motywuje go do cięższej pracy.

Komplement ma taką wartość jak osoba, która go prawi

Komplementy mają wartość tylko wtedy gdy mówi ją osoba o wysokiej wartości! Prosty przykład dyrektor wielkiej korporacji mówi do jednego z pracowników „Panie Janku jest Pan bardzo dobrym pracownikiem, oby tak dalej”. A czy wyobrażasz sobie odwrotną sytuację, że zwykły pracownik wpada do biura dyrektora i komplementuje jego pracę? Otóż doceniamy komplementy tylko od ludzi którzy mają wartość wyższą lub równą naszej. Tak więc podchodząc do kobiety i komplementując ją od razu robisz duży błąd, bo nie zbudowałeś żadnej wartości w jej oczach, jesteś jej obojętny. To trochę tak jakby uliczny pijaczek podszedł do Ciebie i poklepał Cię po ramieniu mówią „eee dobrze wygadasz”. Jaką wartość będzie miało dla Ciebie to co on mówi? Zostaniesz po tym co powiedział jego kumplem?

Oto kilka podstawowych zasad komplementowania:

– komplementuj kobietę tylko wtedy gdy masz w jej oczach wartość,
– nie nadużywaj komplementów,
– u ładnych kobiet komplementuj inteligencję, u średnio ładnych urodę,
– stosuj komplementy na zasadzie nagrody,
– nie próbuj się jej przypodobać i sprawić by cię polubiła za to, że prawisz jej komplementy.

Mam nadzieję, że na podstawie tego krótkiego artykułu uświadomiłeś sobie jak działają komplementy i nie będziesz więcej popełniał błędów w ich używaniu. Powodzenia i sukcesów!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *